Cam Balkon

Cam balkon kapatma sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Cam balkon uygulamaları, kapatma ve vitrin sistemleri ev ve işyerlerinizin dış mekânla buluşmasını sağlayan balkon, teras, vitrin ve diğer özel alanların ayrılması için uygulanan tüm detay ve uygulama sorunları ortadan kaldıran, kullanıldığı alanlara mükemmellik katan güzel ve özel bir sistemdir.

Cam Balkon Özellikleri Nasıl Olmalı?

Cam sistemlerinde cam çeşitleri kalınlık ve renk faktörlerine göre ayrılmaktadırlar. Kalın olan camlar cam balkon sistemlerinizin daha iyi çalışması için ideal cam kalınlıklar 8mm ve 10mm olmalıdır. Bu camların önemli özelliklerinden biri olması haline gelen tamperli cam olması gerekmektedir. Camlarınız kırıldığı zaman insanlara zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış olduğuna dikkat etmenizi öneririz. Tamperli camlar 700 derece ısıda ısıtıldıktan sonra ani soğutma, şoklama teknikleriyle üretilip özel patentli ürünler yardımı ile kalite testlerinden geçirilmektedir. Tamperli camlarımızın en önemli özelliklerinden birisi olan düz camlara oranla darbelere karşı 5 kat daha fazla dayanıklı olması ile bilinirler. Ve bu dayanıklılıktan kaynaklı olarak tamperlenmiş bir cam kırıldığında sadece çatlamaz ve ufak parçalar yani kum taneleri halinde dökülür, düz camlardaki gibi kırılma ve geniş parçalara bölünmedikleri için cam patlaması olarak bilinen ve camdan kaynaklı yaralanma risklerini tamamen ortadan kaldırır.

Eğer sizlerde evinizin muhteşem görünüme sahip olmasını istiyorsanız  CAMBALKON  işlerinizde firmamızdan yardım alabilirsiniz.