Egepen

Neden Pimapen PVC Sistemi;

Pencere ve kapı imalatında en çok öne çıkan malzemeler ahşap, alüminyum ve PVC’dir. Ahşap, yalıtım açısından iyi sonuçlar verebilmesine karşın sürekli bakım istemesi ve çabuk deforme olabilmesi ve maliyeti nedeniyle çok tercih edilememektedir.  Alüminyum ise yüksek mukavemetine karşın düşük yalıtıma sahip olması ve maliyetinin yüksek olması nedeniyle çok avantajlı değildir. PVC pencere ve kapılar ise iyi yalıtıma sahip olması, uzun yıllar dayanarak bakım gerektirmemesi, uygun tasarım ve destek elemanlarıyla yüksek mukavemetlere erişebilmesi, ahşap ve alüminyuma oranla daha düşük maliyeti sebebiyle en çok tercih edilen malzemedir.

Ayrıca, işleme süreci kolaydır, verimliliği yüksek ve maliyeti alüminyum ve ahşap doğramalara göre daha düşüktür.

 

PVC’nin hayatımızın her alanında ve pencere profillerinde yaygın olarak kullanılmasının altında şu temel özellikleri yatmaktadır;

Düşük Maliyet: PVC pencereler ahşap ve alüminyum ürünlere göre %35-40 daha ucuzdur. Bakım kolaylığı ve uzun ömürlü olması da göz önünde bulundurulduğunda PVC pencereler diğer alternatiflerine göre çok daha fazla avantajlıdır.

Isı Yalıtımı: PVC pencereler özelliklerinden dolayı sıcağa ve soğuğa karşı yalıtım için mükemmeldir.

Ses İzolasyonu: PVC pencereler, özellikle büyümekte olan kentsel bölgelerde, ses yalıtımı için mükemmeldir.

Bakım Kolaylığı: PVC pencerelerin bakımı kolaydır, sıvı deterjan ile pencerelerinizi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Proline kalitesine sahip profiller zor hava şartları ve ışığa karşı olan direnci ile işinizi daha da kolaylaştırmaktadır.

Dayanıklılık: Ahşap ürünler göz önüne alındığında minimum 50 yıllık kullanım ömrüne sahip PVC pencereler bir adım öne çıkmaktadır. Çürüme ve paslanma gibi reaksiyonlar göstermemektedir. Böylelikle uzun vade de problemsiz bir kullanım deneyimi yaşatacaktır.

Ekolojik Faktör: PVC pencereler %100 geri dönüştürebilir olması nedeniyle doğada kaynak tüketimine minimum negatif etki verir, ısı geçirgenliğinin az olması nedeniyle gereksiz fazla enerji tüketiminin de önüne geçmiş olur. Proline markalı PVC pencereler çevre dostu ürünlerdir, bu nedenle geri dönüşümleri kolaydır.

RENK SEÇENEKLERİ