Koltuk Takımları

Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Evinizin ve işyerinizin hemen her bölümünde kullanabileceğiniz koltuk modelleri arasında klasik koltuk takımlarının yanı sıra, köşe koltuk takımları, Kapitone koltuk takımları, Chester koltuk takımı, ikili koltuk ve üçlü koltuk modelleri yer alıyor. Bu modeller arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise beğendiğiniz modelin yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi. Kaliteli malzemelerden üretilmiş bir koltuk takımını çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ayrıca koltuk takımı seçerken mekânın dekorasyon stiline ve boyutlarına uygun seçimler yapmanız önem taşıyor. Dar alanlar için depolama fonksiyonlu oturma grubu modelleri, ideal seçim. Sık misafir ağırlayan bir aile iseniz tercihinizi yataklı koltuk modellerinden yana kullanabilirsiniz. ‘HAS YAPI MİMARLIK’ olarak kullanmış olduğumuz ergonomik kullanım sağlayan sünger özellikleri ve kaliteli kumaş yapısı ile yaşam alanlarınızı çok daha konforlu ve kullanışlı bir hale getiriyor.

Hangi alan İçin Hangi Koltuk Takımı Kullanılmalı?

Spor tarzda dekore edilmiş küçük mekânlarda farklı fonksiyonlara sahip köşe koltuk takımları avantaj sağlıyor. Büyük salonlarda ise geniş ebatlara ve iddialı tasarım detaylarına sahip gösterişli salon takımı modelleri şıklığın anahtarı oluyor. Salon dekorasyonunda Chester koltuk takımları estetik bir görünüm oluşturuyor, oturma odalarında ise minimal formlara sahip modeller, mekânı daha geniş gösteriyor. Az ışık alan, karanlık oturma odası gibi alanlarda açık renkli koltuk takımlarına yer vermek mekânı olduğundan daha ferah ve aydınlık göstermenizi sağlıyor. Geniş salonlarda ise koyu renkli koltuk takımı seçenekleri özgün bir tarz yaratmanıza yardımcı oluyor.

Ev Dekorasyonuna Uygun Koltuk Seçimi Nasıl Yapılır?

Yaşam alanlarınızda nasıl bir dekorasyon tarzı benimsediğiniz de koltuk takımı seçiminizde rol oynuyor. Modern ve minimal tarzdaki mekanlara, çağdaş ve yalın tasarım çizgilerine sahip modeller yakışıyor. Klasik tarzda döşenmiş mekanlarda ise kapitone detaylara sahip vintage görünümlü Chester koltuk takımları istenen etkiyi sağlıyor. Eklektik tarza sahip, yani klasik ve modern tasarım öğelerini bir arada barındıran mekanlarda ise modern çizgileri klasik detaylarla birleştiren koltuk takımları tamamlayıcı rol üstleniyor.

Siz de evinize yeni bir soluk kazandırmak istiyorsanız, HAS YAPI’nın yenilikçi bakış açısıyla tasarlanmış birbirinden şık koltuk takımı seçenekleri arasından seçiminizi yapabilir, hayatınıza renk ve konfor katabilirsiniz.