Perde Sistemleri

Tüm evlerde mutlaka bulunan, yaşam alanlarının en olmazsa olmaz parçalarından biri de tabii ki perdeler. Perdeler yalnızca özel alanımızı koruyan ve evimizin mahremiyetini sağlayan aksesuarlar değil, aynı zamanda bunun yanı sıra yerine getirdikleri pek çok başka fonksiyon da var. Bunaltıcı sıcaklarda güneşten koruma görevini de, dekorasyonumuzun estetik açıdan tamamlayıcısı olma görevini de perdelerimiz üstleniyor. Perdeleri özensizce seçilmiş bir yaşam alanının mobilyalarının ne kadar lüks ya da gösterişli olduğunun bir önemi yoktur çünkü dekorasyona uyum sağlamayan ya da kötü bir estetik anlayışıyla tercih edilmiş perdeler dikkati hemen üstlerine çekerler. İşte aslında dekorasyonun bir yan rolü olarak görülse de bir odadan içeri girer girmez ilk dikkat çeken ayrıntılardan biri olan perdeleri seçerken bu yüzden oldukça dikkatli olmak gerek. Peki perde seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor. İşte bu kriterlerin bazıları şu şekildedir;

  • Kumaş cinsi ve renkler
  • Uzunluk ve pile sıklığı
  • Desen seçimi
  • Güneşlik

Evin bölümlerine geçmeden önce perde seçerken öncelikle klasik kumaş ve tül perde mi yoksa mekanik perdemi seçileceği değerlendirilmelidir. Bu iki perde tipi gerek göz zevki, gerekse kullanım açısından birbirinden oldukça farklıdır. Mekanik perdeler de stor, zebra, jalûzi, dikey, Japon, Plise%Düet ve Vision perdeler olarak adlandırılır.Kumaş perdeye karar verildiyse işler biraz daha kolay olur. Zira yapılması gereken yalnızca renge ve modele karar verdikten sonra ölçü almaktır. Mekanik perde sistemleri tercih edilecekse kullanış ve bakım açısından daha dikkat edilmesi gerekmektedir.

İstanbul’un farklı bölgelerinde sunmuş olduğumuz PERDE hizmetleri için firmamızdan yararlanabilir ve ihtiyaç durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.