Sehpa

Orta sehpa hemen hemen herkesin evinde bulunmaktadır. Çünkü işlevsellik açısından müthiş kolaylıklar sağlamaktadır. Yeri gelir misafir ağırladığınızda üzerini servis masası olarak kullanabilir yeri gelir en sevdiğiniz objeleri, gözünüz önünde tutmak istediğiniz ufak tefek eşyaları, beğendiğiniz dekoratif parçaları  üzerinde sergileyebiliriz. Ev dekorasyonundaki zevklerimiz farklılık gösterebilir ama mesela bir koltuğun ya da TV ünitesinin kullanım amacı her zaman aynıdır. İş orta sehpa kullanımına gelince zevkler ve kullanım alanları tabi ki de farklılık gösteriyor.

Mükemmel Orta Sehpa İçin 4 Altın Kural

  • Orta sehpanızın kenarına yakın konumlandırılmış ki kenarı yuvarlak veya oval olsa bile bir veya iki yüksek nesne olsun. İdeal olanları dekorasyonunuza uygun şamdanlar veya kendisine vazolar olabilir.
  • Merkezinde doğayı anımsatacak, izlerken içinizi rahatlatacak ve dahi enerji verecek bir bitki yerleşimi, buket veya benzeri bir düzenleme yapın. Teraryumlar çok moda malumunuz. Sukulentler de öyle… Her ikisini de bünyesinde barındıran bir tasarımda olabilir.
  • Şamdan ve vazoların hemen karşı tarafına, özgün ve göz alıcı, iri mercan, deniz kabuğu, tuhaf el sanatları veya soyut şekilleri bünyesinde barındıran objeler yerleştirin. Hatta varsa el sanatlarına benzer bir hobiniz veya uğraşınız, onunla ilgili bir şeyler de olabilir.
  • Son olarak ta dekorasyon, giyim, magazin gibi bir kaç kitap ve dergi yığınını sehpanızın hem ayakaltında kalmayacak hem göze batmayacak hem de dikkat çekecek bir yerine konumlandırın.